rozwój uczniów w Bytomiu

Bytomskie szkoły otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę 1 milion 600 tysięcy złotych na realizację projektu wspierającego uczniów w rozwoju zgodnie z trendami lokalnego rynku pracy.

Założenia

Zgodnie z założeniem projektu uczniowie czterech szkół średnich z Bytomia od września 2017 mogą korzystać z kursów, szkoleń, które podnoszą ich umiejętności zawodowe. Mogą także oddać się w ręce doradcy, który podpowie im w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego, jaką ścieżką podążać, aby odnaleźć się w przyszłości na lokalnym rynku pracy. To nie koniec możliwości, jakie czekają na bytomskich uczniów. W ramach projektu przygotowano również program staży i praktyk, które można odbywać u poszczególnych pracodawców.

Realizacja

Realizacja projektu nie obejmuje wsparcia całych grup szkolnych, a przeznaczone jest dla jednostek, które są delegowane. Przykładowo w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego uczniowie mają możliwość skorzystania np. z kursu prawa jazdy. Można także zdobyć uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi. Zakres jest dość szeroki i dostosowany do kompetencji oraz kierunków edukacji średniej konkretnego ucznia.

Współpraca

Przez cały czas trwania projektu szkoły będą ściśle współpracować z pracodawcami, tak aby w następstwie czasu przekazać, mówiąc kolokwialnie „gotowy produkt”, jakim jest potencjalny pracownik, najlepszy z możliwych, bo dostosowany do realiów i mający już doświadczenie.

Pomoc

W ramach projektu mogą dokształcać się także nauczyciele zawodu oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Wszystko ze wsparciem i konsultacjami prosto od bytomskich pracodawców. Dlaczego to jest tak istotne? Ponieważ szkoły, które biorą udział w programie, nie posiadają odpowiednio wyposażonych klas, i pracowni. Brakuje też pomocy dydaktycznych. Dzięki udziałowi w projekcie wybrane szkoły otrzymują także pomoc w postaci nowoczesnego wyposażenia, gdzie kształci się przyszły narybek bytomskiego rynku pracy. Projekt to swoista inwestycja, która zdecydowanie wpłynie na jakość kształcenia.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© 2018-2020 Rynek pracy w Bytomiu | Wszelkie prawa zastrzeżone