targi pracy

Targi pracy to cykliczne wydarzenia, które naprawdę mogą dać realne szanse na znalezienie nowego pracodawcy w Bytomiu. Udział w giełdzie pracy to dobry pomysł w przypadku osób, które nie są jeszcze przekonane, co chcą robić w życiu lub rozważają całkowitą zmianę ścieżki zawodowej.

Bogata oferta

Czy jest sens brać udział we wszystkich możliwych targach pracy? W tym przypadku nadgorliwość niekoniecznie się opłaca. Raczej nie ma sensu, żeby absolwent filologii uczestniczył w targach inżynierskich. W największych miastach kraju kilka razy do roku odbywają się targi dedykowane konkretnym branżom. Oczywiście każdy może wybrać się na ogólne targi, ale niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wydarzenia poświęcone branży IT, budownictwu czy też logistyce.

Jeżeli jesteś jeszcze studentem, ale przeglądanie ofert pracy w Bytomiu nie nastraja Cię optymistycznie, to wybierz się na akademickie targi pracy. Takie wydarzenia to szansa, by poznać oczekiwania pracodawców, a także dowiedzieć się, gdzie warto odbyć praktyki studenckie lub staż. Na targi pracy śmiało mogą wybrać się również osoby niepełnosprawne oraz kandydaci, którzy szukają stabilnego zatrudnienia za granicą.

Korzyści

Dlaczego warto chociaż raz wziąć udział w targach pracy? Zalet jest wiele:

  • Po pierwsze, to okazja, aby spotkać wymarzonego pracodawcę i osobiście zadać mu nurtujące pytania.
  • W czasie targów często odbywają się prelekcje prowadzone przez znane osobistości.
  • Niektóre targi pracy obejmują część szkoleniową. W czasie warsztatów można dowiedzieć się, w jaki sposób kreować profesjonalny wizerunek, jak radzić sobie z niezręcznymi pytaniami na rozmowie kwalifikacyjnej, czy też, jakie są aktualne trendy w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych. W końcu w targach biorą udział eksperci branży HR, w tym doradcy zawodowi.
  • Łatwiejsze wejście na rynek pracy w przypadku studentów i absolwentów szkół średnich i wyższych.

Czy do udziału w targach pracy należy się przygotować?

Jeżeli na poważnie liczysz na to, że pomogą Ci one w znalezieniu pracy, to musisz pamiętać o kilku krokach:

  • Podstawową kwestią pozostaje zweryfikowanie listy wystawców oraz szkoleniowców. Nie musisz odwiedzać stoisk wszystkich firm.
  • Koniecznie przygotuj nieszablonowe CV i zabierz je ze sobą.
  • Warto wymyślić krótką autoprezentację i odpowiednio się ubrać. W końcu na kontakt z potencjalnym szefem mamy mało czasu, a dobre wrażenie bardzo się liczy.
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© 2018-2020 Rynek pracy w Bytomiu | Wszelkie prawa zastrzeżone