podnieś kwalifikacje

Uzupełnienie wykształcenia bywa niezbędne, jeśli bezskutecznie poszukujesz od dawna interesującej pracy. Istnieją branże, w których stale należy się dokształcać. To specyfika pracy między innymi w sektorze medycznym oraz w IT.  Podnoszenie kompetencji okazuje się  remedium na bezrobocie w wielu rejonach kraju. W końcu spory procent bezrobotnych stanowią osoby bez kwalifikacji zawodowych lub kandydaci, którzy mają dyplom uczelni w kieszeni, ale brakuje im praktycznych umiejętności.

Obecnie podnoszenie kwalifikacji jest dużo prostsze niż kiedyś. Wiedza nie jest zarezerwowana dla elitarnej grupy. Jeżeli wiesz, że nie możesz aplikować na najlepsze oferty pracy w Bytomiu, to warto rozważyć którąś z poniższych opcji:

  • Studia podyplomowe

Czasem niezbędna okazuje się specjalizacja, ponieważ wykształcenie zdobyte w toku studiów licencjackich lub magisterskich, okazuje się zbyt ogólne.

  • Kompetencje językowe lub cyfrowe

Podstawy angielskiego oraz obsługa komputera to minimum, aby starać się o pracę biurową w Bytomiu.

  • Praktyczne umiejętności

Uprawnienia do spawania, prawo jazdy czy specjalistyczny kurs czasem wystarczą, by zdobyć uprawnienia do wykonywania danego zawodu.

  • Nauka online

Internet daje wiele możliwości w zakresie edukacji. Mowa nie tylko o e-learningu, ale też  o tutorialach, lekturach i wielu innych materiałach udostępnianych przez użytkowników z całego świata…

  • Podnoszenie kwalifikacji z Powiatowym Urzędem Pracy

Kompetencje można podnosić również z pomocą urzędów pracy. Koszty są pokrywane m.in. przez Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Podnoszenie kwalifikacji z PUP odbywa się również w formie trójstronnych umów szkoleniowych, bonów stażowych oraz  przygotowania zawodowego dorosłych.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© 2018-2020 Rynek pracy w Bytomiu | Wszelkie prawa zastrzeżone