umiejętności które musisz mieć aby dostać awans

Jeśli długo pracujesz w jednej firmie, ale nigdy nie otrzymałeś awansu, a co za tym idzie również podwyżki, to znak, że być może nie masz siły przebicia lub brakuje Ci określonych umiejętności. Oto cechy,  na które przełożeni zwracają dużą uwagę przy wyróżnianiu pracowników:

  1. Niezawodność- przy awansie pod uwagę brani są jedynie ci pracownicy, na których można polegać. Tutaj liczy się punktualność, opanowanie, terminowe wywiązanie się z obowiązków i słowność.
  2. Pracowitość- wiadomo, że osoby, które są roszczeniowe, nie zagrzeją długo miejsca w firmie. Aby zostać docenionym, trzeba się wykazać, a szef powinien zauważyć, że nasza praca daje firmie profity.
  3. Kreatywność- twórcze myślenie jest istotne nie tylko w przypadku pracowników agencji reklamowych, działów marketingu czy artystów. Kreatywność tak naprawdę przydaje się na każdym stanowisku. To w końcu cecha, dzięki której można wyjść poza schematy i znajdować nowe, lepsze rozwiązania.
  4. Samoorganizacja– dobry pracownik potrafi świetnie zarządzać swoim czasem, działa wielozadaniowo i potrafi przewidywać. Bez umiejętności dobrej organizacji własnego czasu, pracownik nie byłby też w stanie delegować obowiązków podwładnym. Samoorganizacja sprawia, że panujemy nad każdą sytuacją.
  5. Kompetencje cyfrowe- dzisiaj są niezbędne do tego, aby otrzymać dobrą pracę. Obsługa komputera i urządzeń mobilnych to dzisiaj standard, ale dla wielu osób, zwłaszcza tych po 50-tym roku życia, jest to poważna bariera utrudniająca znalezienie pracy w wielu zawodach.
  6. Chęć podnoszenia kwalifikacjiawans w Bytomiu mogą dostać tylko osoby, które stale się uczą. Aby utrzymać się na rynku pracy, trzeba też przygotować się na konieczność przebranżowienia się.

Pracownicy, którzy są zdania, że mają powyższe umiejętności, a mimo tego nie byli nigdy brani pod uwagę przy awansach, być może są za mało przebojowi. Jeżeli jednak polityka firmy nie uwzględnia nagradzania pracowników, to lepszą opcją może okazać się aplikowanie na nowe oferty pracy w Bytomiu. Czasem jedynym dobrym wyjściem okazuje się zmiana pracodawcy.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© 2018-2020 Rynek pracy w Bytomiu | Wszelkie prawa zastrzeżone